Nasza misja

Misją Klubu Malucha u Niani Ani jest stworzenie kameralnego, ciepłego i bezpiecznego miejsca, w którym dziecko może  komfortowo się rozwijać.

Pomysł zrodził się z potrzeby stworzenia dzieciom miejsca, w którym będą miały prawie tak dobre warunki do rozwoju jak warunki domowe. Miejsca, w którym dziecko ma prawo do akceptacji i indywidualnego tempa rozwoju. Gdzie mądrze i rozsądnie stawia się granice z bezgraniczną cierpliwością.

Doświadczenie skłoniło nas do wielu przemyśleń i wniosków na temat mądrej opieki. Takiej, która nakierowana jest na potrzeby każdego dziecka z poszanowaniem jego praw.

Największą wartością naszego klubu dziecięcego są ludzie: dzieci, rodzice i nianie.

Zaś naszym priorytetem  jest zbudowanie zespołu odpowiedzialnych i profesjonalnych opiekunów.

Opiekę na najwyższym poziomie gwarantuje troskliwa, empatyczna i kreatywna niania.

A to wszystko ma zapewnić rodzicom dzieci pełną satysfakcję i „spokój ducha” w czasie pobytu malucha w klubiku.

Nasza wizja

Klub Malucha U Niani Ani powstał z potrzeby pracy z małymi dziećmi, empatii i misji.

Nazwa zrodziła się w sposób bardzo naturalny, obydwie na imię mamy Ania i chcemy być bardziej nianiami dla naszych dzieci niż opiekunkami.

Wskazówką do pracy z dziećmi są opracowane i funkcjonujące już od wielu lat doświadczenia osób, które rozpowszechniły metodę Montessori. W pracy z maluszkami wielką inspiracją jest również filozofia Reggio Emilia a szczególnie jej integralny i najważniejszy element-prowokacja edukacyjna. Nasze wieloletnie doświadczenie pokazuje, że żaden nurt i podejście pedagogiczne nie jest dogmatem. Jest nim SZACUNEK dla podmiotowości i wolności drugiego człowieka- DZIECKA. Wiele czerpiemy z podejścia duńskiego pedagoga i terapeuty rodzinnego Jespera Juula, postawy Janusza Korczaka oraz Rodzicielstwa Bliskości. Troskliwa niania nie zapomina o przytulaniu i bliskości, trosce o uczucia dziecka, szanowaniu granic, które wyznacza nam dziecko, łagodnej komunikacji, cierpliwości i akceptacj.

Tworząc przyjazne miejsca dzieciom, staramy się, aby równocześnie budować dobre relacje z rodzicami, dając im wsparcie, zrozumienie i służąc radą kiedy tylko jej potrzebują.

W 2019 roku 1 czerwca razem z dziećmi świętowałyśmy otwarcie pierwszego klubiku w Iwinach na u. Św. Jacka. Rok później nasza klubowa rodzina powiększyła się o wspaniały zespół niań i cudowną grupę dzieci w nowym klubiku w Jeszkowicach na ul. Kanałowej w gm. Czernica.

Ostatnim, ale bardzo wyjątkowym miejscem, które ze względu na położenie i piękny ogród, nazwałyśmy Zakątkiem Montessori, jest klubik w Żernikach Wrocławskich na ul. Długosza.

Może to jeszcze nie koniec historii…..;)

 

Anna Lutyńska

właściciel, opiekun

Anna Grzebieniak

właściciel, opiekun

Klub Malucha u Niani Ani w Iwinach wpisany do rejestru żłobków i klubów dziecięcych pod numerem: 13861/Z
Organ Nadzorczy: Burmistrz Siechnic

Klub Malucha u Niani Ani w Jeszkowicach wpisany do rejestru żłobków i klubów Dziecięcych pod numerem : 19485/Z
Organ Nadzorczy: Wójt Gminy Czernica

ZAPISY NA ROK 2023 - 2024

Skip to content