Zajęcia rytmiczne i umuzykalniające

Zabawa ze śpiewem, tańcem i grą na różnych instrumentach.

Sensoplastyka® Wstęp

Zajęcia z wykorzystaniem naturalnych i bezpiecznych materiałów sensorycznych.

Gimnastyka

Ruch sprzyja odprężeniu nerwowemu. Poprzez ćwiczenia zdobywamy nowe umiejętności ruchowe potrzebne w codziennym życiu.

Dogoterapia

Zajęcia z terapeutami i ich pieskami, które są bardzo pogodne i przyjazne dla maluszków.

Bajkowe czytanki

Codzienne czytanie dzieciom to u nas podstawa, szczególnie przed drzemką.

Dziecko w kuchni

Dzięki warsztatom kulinarnym dzieci polubią gotowanie oraz odkrywanie smaków.

Zajęcia rytmiczne

Zaspokajają dziecku naturalne potrzeby aktywności fizycznej. Ułatwiają nawiązywanie pozytywnych relacji z rówieśnikami. Dzięki zabawom ruchowym dziecko nabywa świadomość własnego ciała i przestrzeni, a także podnosi swoją sprawność ruchową.

Ćwiczeniom i zabawom towarzyszy często dużo śmiechu i radości. Na zajęciach dużo śpiewamy, tańczymy i gramy na instrumentach.

Rytmika jest metodą wychowania muzycznego. Pomaga wychować człowieka nie tylko wrażliwego na sztukę, ale samodzielnego, aktywnego, sprawnego fizycznie. Przyszłego odbiorcę muzyki, a może jej twórcę i wykonawcę.

Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu przez pół godziny.

Zajęcia umuzykalniające prowadzi Ania Szul z wykształcenia muzyk. Ma dwie największe pasje: śpiew i produkcja muzyczna. Jest założycielką szkoły wokalnej „Dźwiękodzieło”. W zajęciach prowadzonych przez Anię wykorzystywane są elementy zajęć sensorycznych (kolorowe chusty, piłeczki, piórka, wstążki itp.). Podczas zajęć śpiewamy, rytmizujemy, słuchamy również muzyki klasycznej, która jest ilustracją do zabawy chustami i piłeczkami. Ania wraz z dziećmi korzysta z instrumentów perkusyjnych (celem jest praca nad prawidłowym poczuciem rytmu).

Sensoplastyka® Wstęp

Sensoplastyka® wpływa optymalnie na rozwój całego organizmu, wspiera rozwój kreatywności oraz twórczego myślenia. Jest odpowiednia dla niemowląt jak i dzieci o wiele starszych w wieku od 0 do 100 lat :).

W zajęciach wykorzystujemy w 100% tylko materiały bezpieczne naturalnego pochodzenia, które będą potrzebne do tworzenia materiałów sensorycznych. Dzieci poznają nowe formy wyrazu, uwalniają naturalną potrzebę ekspresji twórczej, czerpią bardzo dużo przyjemności i satysfakcji biorąc udział w takich zajęciach wzmacniając wiarę we własne możliwości.

Na zajęciach Sensoplastyka® pracujemy w ubraniu przeznaczonym do ubrudzenia, takim o które kompletnie nie musimy się martwić :).

Cała kadra naszego Klubu Malucha posiada uprawnienia do przeprowadzania takich zajęć. Będą się one odbywały podczas zajęć z opiekunami, a każde będzie do obejrzenia na naszym Klubikowym fb.

Gimnastyka

Każdy dzień w klubiku rozpoczną zabawy gimnastyczne.

Ruch sprzyja odprężeniu nerwowemu. Poprzez ćwiczenia zdobywamy nowe umiejętności ruchowe potrzebne w codziennym życiu. Poznajemy własne ciało, stajemy się silniejsi, zręczniejsi oraz rozwijamy cechy pomagające w byciu pewnym siebie.

Dogoterapia

Zajęcia będą odbywać się dwa razy w tygodniu. Dogoterapia staje się coraz bardziej popularna i jest nieocenionym źródłem radości jaką dzieci okazują podczas tych zajęć. Jest jedyną w swoim rodzaju terapią.

Psy, z którymi pracują terapeuci, są bardzo pogodne. To niezwykle pozytywnie wpływa na samopoczucie dzieci i zachęca ich do aktywności.

Zajęcia prowadzi : Anna Walkowiak -Strażak-Ratownik, Przewodnik psa ratowniczego.

  • Ukończone szkolenie podstawowe strażaków-ratowników OSP
  • Ukończony kurs w zakresie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy
  • Ukończone warsztaty szkoleniowe dla przewodników psów ratowniczych w WSSGR w Nowym Sączu SAPSP w Krakowie
  • Ukończone warsztaty instruktorskie szkolenia przewodników psów ratowniczych w WSSGR w Nowym Sączu SAPSP w Krakowie
    Pies: KNOPPIX
    Rasa: Border Collie

Ania oraz jej podopieczni  posiadają wszelkie uprawnienia do prowadzenia zajęć z małymi dziećmi.

Bajkowe czytanki

W naszym Klubiku nigdy nie zapominamy, że codzienne czytanie dziecku wszechstronnie wpływa i stymuluje rozwój intelektualny, przyspiesza rozwój mowy, rozbudowuje pamięć, pobudza do kreatywności. Ponadto czytanie dla przyjemności jest czynnością magiczną i jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych. Czytamy codziennie przed drzemką.

Dziecko w kuchni

Dzięki warsztatom kulinarnym dzieci polubią gotowanie oraz odkrywanie smaków , zaangażują zmysły, rozwiną się manualnie oraz zyskają więcej pewności siebie tworząc pyszne dania i desery. Dowiedzą się o tym które produkty są zdrowe i potrzebne oraz skąd się biorą. Usłyszą ciekawostki o jedzeniu i gotowaniu a przy tym będą się świetnie bawić !

Warsztaty kulinarne prowadzą Nianie. Pokazują dzieciom jak można wspólnie spędzać czas w kuchni, co zdrowego gotować, jak to robić bezpiecznie i jak czerpać z tego radość.

ZAPISY

Skip to content